Dlaczego zaproszenia na ślub są tak ważne?

Bardzo dużo pisze się o przygotowaniach do ślubu i wesela – jaka suknia ślubna będzie idealna , jakie kwiaty będą najodpowiedniejsze, jakiego fotografa wybrać – jednak bardzo mało mówi się o tym jakie zaproszenia na ślub sprawią naszym gościom najwięcej przyjemności. To nasi goście na weselu są właśnie najważniejsi – nie ważne ile ich będzie ważne aby zadbać o każdego z nich jak najlepiej. Musicie dołożyć wszelkich starań aby w tym wyjątkowym dla was dniu i oni czuli się cudownie. Aby do tego doszło musimy zabrać się do tego od samego początku czyli na etapie zapraszania. Zajęcie to wymaga poświęcenia masy czasu jednak warto jest się na nim skupić.

zaproszenia na ślub

Jak wygląda zapraszanie gości?

Zapraszać gości na nasze wesele powinniśmy osobiście – jednak wiadomo nie zawsze możemy z każdym się spotkać ponieważ problemem może być ogromna odległość. W tym wypadku osoby ,do których nie byliśmy wstanie dotrzeć osobiście – zapraszamy telefonicznie. Musimy jednak pamiętać o tym ,że osoby z najbliższaproszenia na weselezej  rodziny czyli rodzice, babcie, dziadkowie należy zaprosić bezwzględnie osobiście. Zaproszenia dla gości wysyłamy do wszystkich osób zarówno do tych ,których zaprosiliśmy osobiście jak i do tych ,których dzwoniliśmy. Wiele osób pyta co z zaproszeniami w przypadku dzieci? Jeśli mają ukończone 18 lat powinniśmy wysłać do nich osobne zaproszenie – jeśli jednak nie to w zaproszeniu powinniśmy wymienić z każde z dzieci naszych gości.

 

Zaproszenia na ślub – kiedy wysyłać i od czego zacząć?

Na samym początku musimy zacząć od zrobienia listy gości. Należy pamiętać aby zaproszeń na ślub zamówić o 10%-15% więcej ponieważ zdarzają się wypadki ,że ktoś niestety nie będzie w stanie przyjść na naszą uroczystość a w takim wypadku postanowimy zaprosić kogoś z listy rezerwowej -lepiej by zaproszeń zostało nich ich zabrakło. Przy zamawianiu zaproszeń ślubnych warto jest pomyśleć nad tym aby u jednej firmy dodatkowo zamówić od razu np. winietki oraz zawieszki na alkohol. W tym wypadku możemy otrzymać rabat co pozwoli nam na zaoszczędzenie pieniędzy. Należy wziąć też pod uwagę liczbę osób zaproszonych na samą ceremonię ślubną. Kiedy zacząć wysyłanie zaproszeń do gości? Mówi się ,że miesiąc to bezwzględne minimum jednak jeśli chcemy aby każdy mógł uczestniczyć w naszym przyjęciu należy zadbać o to by zaprosić ich 3 miesiące przed naszą ceremonią. To jest optymalny czas ,który stosuje większość młodych par.