Pierwsza Komunia Święta – od czego zacząć?

Nasze dziecko musi poczuć ze Pierwsza komunia Święta to coś wyjątkowego – dlatego przygotowania do niej powinniśmy zacząć parę miesięcy wcześniej. Nie chodzi tutaj o to aby ze wszystkim zdążyć tylko aby przygotować nasze dziecko pod względem duchowym do tej uroczystości. Przygotowania duchowe są bardzo ważne ale musimy pamiętać również o przyjęciu ,na które zjedzie się nasza cała najbliższa rodzina aby być częścią wydarzenia ,które ma miejsce w życiu naszego dziecka tylko raz.

Przygotowanie przyjęcia

Na samym początku musimy przygotować listę gości. W tym momencie musimy się zastanowić czy ma to być kameralna uroczystość czy wręcz przeciwnie. Jeśli już sporządzimy dokładną listę warto jest pomyśleć o tym aby kupić zaproszenia dla gości z motywem komunijnym. Ważnym aspektem jest również to czy całe przyjęcie będzie zorganizowane w domu czy w restauracji. Coraz więcej ludzi decyduje się na organizacje przyjęcia w restauracjach. Musimy pamiętać ,że koszt takie przyjęcia będzie większy niż jakbyśmy organizowali uroczystość w domu – jednak czego nie robi się dla naszego dziecka. W przypadku organizacji przyjęcia w restauracji lub sali nie możemy zapomnieć o kosztach związanych z dekoracją stołów. Warto tutaj skupić się na drobiazgach związanych z komunią świętą ,które dodają uroku całemu przyjęciu. Na komuniach zaczęto stosować trend panujący na weselach a mianowicie wzbogacenie wystroju stołu o podziękowania dla gości z motywem komunijnym.

podziękowania dla gości komunia

 

Jaki prezent komunijny wybrać?

Tutaj wiele osób ma ogromny problem. W obecnych czasach każdy prześciga się z coraz to lepszymi prezentami na Komunie – gdzie wcześniej wystarczył rower i zegarek to teraz dzieci oczekują Smartfonów bądprezent komunijnyź Quadów. Wszystko zależy od zasobności naszego portfela. Warto jest się umówić między rodziną kto jaki prezent kupuje aby nie doszło do tego ,że dziecko dostaje np. dwa zegarki. Jednego możemy być pewni prezent ,który sprawia dalej radość to rower – mimo coraz to innych zainteresowań młodzieży taki prezent komunijny dalej się sprawdza.

 

Podsumowanie

Pierwsza Komunia Święta to bardzo ważny dzień w życiu naszego dziecka dlatego musimy zadbać o to by był wyjątkowy. Nasza w tym głowa aby tak było – jednak coraz to więcej osób korzysta z usług firm ,które organizują własnie takie uroczystości. Jeśli zdecydujemy się na usługi takiej firmy nam pozostaje wybrać prezent komunijny oraz wysłać zaproszenia dla gości. 

Reklamy